Porozumienie Samorządowe wspiera kulturę

28.12.2013|Autor: Michał Lach

Porozumienie Samorządowe wspiera inicjatywy kulturalne i sportowe w regionie pilskim, a przede wszystkim w Pile i powiecie pilskim. Jednym z projektów było wydanie kalendarza poetyckiego na 2013 rok.

Kalendarz powstał z okazji jubileuszu 500-lecia Piły. Autorem wierszy jest Leszek Aleksander Moczulski, autor tekstów piosenek zespołów Skaldowie i Anawa, a cykl zamieszczonych wierszy nosi tytuł „W źródlanych wodach Piły”.

Kalendarz cieszył się i w dalszym ciągu cieszy bardzo dużym zainteresowaniem. Chcąc kontynuować tą inicjatywę PS przygotowało nowe wydawnictwo „Pilski kalendarz artystyczny – 2014”, w którym ukazane są obrazy artystów malarzy, grafików i fotografików ze środowiska pilskiego oraz wiersze pilskich poetów. Nie byłoby to możliwe bez finansowego wsparcia wielu podmiotów, których znaki firmowe widnieją na kartach kalendarza. Ponadto jest to wspaniała promocja naszej małej ojczyzny, pięknej nie tylko przyrodą, ale i twórczymi ludźmi.

Promocja kalendarza – który będzie jednocześnie cegiełką na budowę hospicjum w Pile – odbędzie 30 grudnia o godz. 19.00 w kawiarni – klubie muzycznym Scena mieszczącym się w budynku hotelu Gromada w Pile.

Stowarzyszenie „Porozumienie Samorządowe” w biurze przy ul. O.M. Kolbe 9A/1u w Pile udziela również bezpłatnie porad prawnych oraz prowadzi punkt informacyjny dla osób niepełnosprawnych oraz przedsiębiorców chcących zatrudnić takie osoby.

Przeczytaj więcej o: pila, pomoc, porady, porozumienie samorządowe

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.