Kryzysu ciąg dalszy...

30.11.2013   Autor: Magdalena Lach
---

W 9. kolejce II ligi koszykówki mężczyzn koszykarze KS Basket Piła zagrali na wyjeździe z zespołem Polonia Warszawa. Pilanie przegrali w stolicy 73:97.

Po fatalnym występie przed własną publicznością w ubiegłym tygodniu pilanie wyjechali do stolicy z planem wyjścia z kryzysu panującego w szeregach Basketu. Zadanie, patrząc na miejsca obu zespołów w ligowej tabeli było niezwykle trudne, bowiem forma naszych zawodników w ostatnim czasie nie jest delikatnie mówiąc najlepsza. Nie można tego powiedzieć o zawodnikach stołecznej drużyny, którzy w poprzednim tygodniu pokonali dobrze dysponowany zespół z Kalisza 83:73.

Dzisiejsza konfrontacja drużyn odległych od siebie o 5 miejsc w ligowej tabeli rozpoczęła się bardzo wyrównanie co potwierdza remis w pierwszej kwarcie 17:17. Druga odsłona była zdecydowanie lepsza w wykonaniu gospodarzy. Poloniści wygrali ją 26:14.

Podopieczni Wojciecha Zeidlera tylko w trzeciej kwarcie podjęli walkę z trzecią ekipą drugoligowych rozgrywek. Przedostatnia odsłona meczu zakończyła się na korzyść polonistów 21:19. Finałowe 10 minut było spektaklem jednego aktora. Gospodarze jedynie potwierdzili swoją wysoką formę pokonując pilan 33:23 i w całym meczu 97:73.

POLONIA WARSZAWA -  KS BASKET PIŁA 97:73 (17:17, 26:14, 21:19, 33:23)

Za tydzień kolejna szansa na przełamanie kryzysu. Basket 7 grudnia przed pilską publicznością podejmować będzie zespół GTK Gdynia.