Pilanki były faworytem, ale przegrały...

13.02.2017   Autor: Redakcja
---

Zawodniczki Enea PTPS Piła przegrały w 19. kolejce Orlen Ligi z zespołem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2.

Przed meczem faworytkami mimo ostatnich niepowodzeń były pilanki, które plasowały się wyżej od zespołu z Ostrowca i wygrały pierwszy mecz z tym zespołem 1:3.

Od początku seta siatkarki Jacka Pasińskiego przejęły inicjatywę. Od pierwszych piłek w ataku zespołu gospodarzy dobrze prezentowały się Beta Dumancić oraz Anita Kwiatkowska. Trener siatkarek z Ostrowca ratował się czasem ale na niewiele się to zdało, bo Pilanki grały jak natchnione. Dobrze w bloku spisywała się Alicia Ogoms, a dwa dobre zbicia Żanety Baran pozwoliły drużynie z Piły wygrać pierwszego set do 20.

Drugi set to zmiana gry o 180 stopni. Szybko wysoką przewagę wypracowały sobie przyjezdne i to trener Pasiński musiał ratować się czasem. Jednak w żaden sposób nie wybiło to zawodniczek z KSZO z rytmu. Wrócić do gry w tym secie pozwolił dopiero skuteczny atak Żanety Baran. W kolejnych akacjach Pilanki i doszły zespół z Ostrowca na 19:19. W końcówce jednak to zawodniczki gości okazały się lepszy wygrywając do 21.

W trzecim secie pilanki wróciły do dobrej dyspozycji z pierwszego seta i praktycznie cały czas kontrolowały przebieg tej partii. Dobrze grała Agata Babicz oraz Żaneta Baran i ostateczni Pilanki wygrały do 19 i prowadziły 2:1.

W czwarty secie to znów KSZO było w natarciu i prowadziło już 0:6. Pilanki stały jak wryte i nie potrafiły właściwie przyjąć żadnej piłki nie mówiąc już o zaatakowaniu. Rozpędzony zespół z Ostrowca prowadził już 8:23 ale ostatecznie wygrały 11:25.

Tie breka bardzo dobrze rozpoczęły pilanki. Podopieczne Jacka Pasińskiego wyszły szybko na prowadzeni i przy zmianie stron prowadziły 8:4. Po zmianie storn zespół PTPS-u kontynuował dobrą grę. Kiedy na tablicy wyników widniał wynik 13:10 wszyscy na sali byli już pewni że to pilanki dopiszą sobie tego wieczoru dwa punkty. Niestety kilka błędów Pilskiej ekipy sprawiło, że zrobiło się po 13. W decydującej akcji piłkę w aut posłała Ogoms, a mecz skutecznym blokiem skończyła Stroiwąs i to KSZO mogło cieszyć się ze zwycięstwa.

Enea PTPS Piła – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:3
(25:20, 21:25, 25:19, 11:25, 13:15)

Przeczytaj więcej o: PTPS Piła, siatkówka piła,