Pilanki przegrywają z Dąbrową Górniczą

12.12.2016   Autor: Redakcja
---

Siatkarki PTPS w meczu 11. kolejki Orlen Ligi przegrały po pięciosetowym pojedynku z zespołem Tauron MKS Dąbrowa Górnicza.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki i żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie znaczącej przewagi. Kiedy na trzy punkty (9:11) odskoczył zespół MKS-u, o pierwszy czas poprosił trener Pasiński. Reakcja trenera odniosła zamierzony skutek i Pilanki wyrównały, a mecz ponownie toczył się punkt za punkt. Niestety w pewnym momencie pilanki stanęły, co wykorzystały za sprawą Heleny Horki siatkarki z Dąbrowy Górniczej i odskoczyły na kilka oczek. Pilankom nie udało już się dogonić wyniku i pierwszego seta wygrały przyjezdne.

Drugiego seta znacznie lepiej rozpoczęły siatkarki z Piły. Szybko wypracowały sobie przewagę, jednak nie na długo. Dąbrowianki skuteczną grą w bloku zniwelowały przewagę pilanek, a później wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Dobrze dysponowane tego dnia w zespole z Piły Agata Babicz oraz Alexis Austin niwelowały straty, a gra obu zespołów bardzo falowała. Przy stanie po 20 pilanki zdecydowanie przycisnęły i po dobrych atakach Ogoms i Austin doprowadziły do remisu w tym spotkaniu.

Set trzeci z wyjątkiem początku to lustrzane odbicie drugiej partii spotkania. Raz na prowadzeniu były pilanki, a raz zespół z Dąbrowy Górniczej. Na szczęście dla miejscowych ponownie w końcówce seta to one zachowały więcej zimnej krwi i prowadziły już w spotkaniu 2:1.

W czwartym secie zdecydowanie lepiej spisywał się zespół z Dąbrowy Górniczej. Dobre ataki Horki oraz Scott wyprowadziły przyjezdne na sześciopunktowe prowadzenie (7:13). Pilanki całkowicie oddały inicjatywę uczestniczkom Ligi Mistrzów i nie potrafiły już tego zmienić. Dąbrowianki czwartego seta wygrały do 19. i kibiców w hali czekał tie-break.

Piątego seta świetnie rozpoczęły siatkarki MKS-u i szybko prowadziły 6:1. Po zmianie stron pilanki zaczęły gonić wynik, niestety było już na to za późno i to dąbrowianki mogły się cieszyć ze zwycięstwa w tym spotkaniu.

PTPS Piła – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (19:25, 25:22, 25:20, 19:25, 11:15).

Przeczytaj więcej o: PTPS Piła, orlen liga, siatkówka piła,