Czwarta porażka PTPS-u z rzędu

06.11.2016   Autor: Mateusz Ryczek
---

W meczu czwartej serii gier Orlen Ligi, PTPS Piła po raz kolejny uległ swoim rywalkom. Tym razem pogromczyniami zespołu znad Gwdy okazała się Legionovia Legionowo, dla której trzy punkty zdobyte w meczu z drużyną z północnej Wielkopolski były pierwszym kompletem w tegorocznej kampanii.

Trudno było wskazać faworyta sobotniej potyczki. Oba zespoły w sezonie 2016/17 prezentowały się dotychczas bardzo słabo. W trzech pierwszych kolejkach - zarówno PTPS Piła, jak i Legionovia Legionowo - nie odniosły ani jednego zwycięstwa. Ekipa z Mazowsza zdobyła jednak jedno „oczko” w domowym starciu z Polskim Cukrem Muszynianką. Przewagą podopiecznych Roberta Strzałkowskiego mógł się okazać atut własnej hali, która może pomieścić około 2000 widzów. Mogło się to okazać kluczowe ze względu na to, że w poprzednim sezonie Wielkopolanki wygrały tylko pięć wyjazdowych spotkań.

Pierwsza partia była wyrównana, jednak to miejscowe okazały się lepsze, wygrywając do dwudziestu dwóch. Jednak Legionovia narzuciła swój styl gry pilankom i była lepsza w przyjęciu, co okazało się kluczowe.

W drugim secie gra była jeszcze bardziej wyrównana niż w pierwszej odsłonie. Gra była szarpana, nikt nie potrafił zdominować gry i narzucić swojego tempa. Obie ekipy szły łeb w łeb aż do momentu, w którym było po dwadzieścia jeden. Końcówka należała jednak do gospodyń, które wygrały rozgrywkę do dwudziestu trzech.

W finałowej partii podłamany zespół gości zagrał najgorszy set, czego najlepszym dowodem okazał się wynik - 19:25.

Przegrana PTPS-u była już czwartą w obecnej kampanii. W następnej kolejce ekipa z grodu Staszica podejmie Developres Skyres Rzeszów, który zajmuje czwartą lokatę z sześcioma punktami na koncie.