Klaudia Adamek brązową medalistką

31.07.2016   Autor: Artur Maras
---

Podopieczna Gwardii Piła Klaudia Adamek na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w Tbilisi zdobyła brązowy medal w biegu na 100 m oraz srebrny w sztafecie szwedzkiej wraz z koleżankami z reprezentacji. Po powrocie przyszedł czas na podziękowania i spotkanie z Prezydentem miasta.

- Nie spodziewałam się tego brązowego medalu ponieważ jechałam do Tbilisi z dziewiątym czasem. Tam moim dużym zaskoczeniem było to, że dostałam się w ogóle do finału. Bardzo się cieszyłam. Chyba bardziej niż z medalu. Bardzo mocno walczyłam chociaż o ten brązowy medal no i się udało - mówi Klaudia Adamek, brązowa medalistka Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy.

Podopieczna KS Gwardii Piła w finałowym biegu na 100 m uplasowała się na trzeciej pozycji z czasem 11,82 sekundy. Zwycięstwo mieszkanki powiatu pilskiego cieszy tym bardziej, że był to pierwszy medal dla naszego kraju podczas tych mistrzostw.

Klaudia zdobyła także wraz z koleżankami z reprezentacji srebrny medal w sztafecie szwedzkiej 100-200-300-400 m z nowym rekordem Polski 2:08,5 min. Prezydent miasta wręczył sportsmence podziękowanie i upominek dodając jednocześnie, że osiągnięcie Klaudii będzie także nagrodzone podczas uroczystej gali Syriuszy w lutym przyszłego roku. Dla samej Klaudii po tak intensywnym miesiącu przyszedł teraz czas na odnowę biologiczną w Międzyzdrojach i dalsze przygotowania do nowego sezonu.