Lider Sukcesu 2015 - laureaci

05.02.2016   Autor: Redakcja
---

W Młodzieżowym Domu Kultury w Pile trwa uroczystość wręczenia wyróżnień Lider Sukcesu 2015. Znamy laureatów.

Nagrody, przyznawane przez Zarząd Powiatu Pilskiego, wręczane są firmom, instytucjom i osobom fizycznym za dynamiczny rozwój i szczególne osiągnięcia.

Kategoria „Zdrowie i pomoc społeczna” - Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile

Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile zapewnia potrzebującym wszechstronne wsparcie medyczne i społeczne od niemal dwudziestu lat. Służy osobom chorym przewlekle lub terminalnie oraz wspiera ich rodziny. Przedsięwzięciem, które od wielu miesięcy w sposób szczególny absorbuje Towarzystwo, jest praca nad utworzeniem pilskiego hospicjum. Wokół tej idei, reprezentantom organizacji, działającym bezinteresownie, z potrzeby serca, udało się zjednoczyć lokalną społeczność.

Kategoria „Kultura i sztuka” - Fundacja Literacka im. Agnieszki Bartol w Pile

Fundacja działa od 25 lat. Fundacja co dwa lata, ogłasza adresowany do dzieci i młodzieży, Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Agnieszki Bartol pod nazwą „Ja i mój świat”. Rozbudza w ten sposób zainteresowanie literaturą w gronie młodych ludzi, promując jednocześnie twórczość wybitnie uzdolnionej pisarki, zmarłej w wieku 12 lat Agnieszki Bartol z Wronek. Na konkursy Fundacji nadesłano łącznie ponad 110 tysięcy utworów napisanych wierszem lub prozą. Z okazji jubileuszu Fundacja opublikowała dwie książki autorstwa Zuzanny Przeworskiej i Jana Arskiego: „Agnieszko wróć!” – wydanie rozszerzone z utworami Agnieszki Bartol i „Przygoda z Agnieszką” – zawierające utwory najwybitniejszych laureatów konkursu „Ja i mój świat”.

Kategoria „Sport i turystyka - Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo

Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo działa od 2012 roku i wciąż prężnie się rozwija. Członków klubu można spotkać na wielu biegowych imprezach nie tylko w kraju. Oprócz uczestnictwa w zawodach, Stowarzyszenie zajmuje się również organizowaniem wydarzeń sportowych. W 2015 roku przygotowało pierwszą w historii Grand Prix Gminy Szydłowo, na którą złożyły się: Papieski Bieg Przełajowy, Bieg i Marsz Trzeźwości oraz Trudny Półmaraton Świętego Huberta. Wielkie słowa uznania wzbudziła też listopadowa próba pobicia Rekordu Guinnessa w niesieniu narodowej flagi (organizowana wspólnie z Powiatem Pilskim). Półtora tysiąca osób z biało-czerwonym sztandarem w centrum Piły zrobiło niezapomniane wrażenie.

Kategoria „Edukacja i nauka” - Cech Rzemiosł Różnych w Pile

Cech Rzemiosł Różnych w Pile od lat organizuje i wspiera kształcenie w zawodach niezbędnych na lokalnym rynku pracy. Aktywnie współpracuje z wieloma szkołami ponadgimnazjalnymi w powiecie pilskim. Wspiera i integruje rzemieślników, a także występuje w ich imieniu przed władzami samorządowymi i państwowymi. Cech rozwija też współpracę z samorządami powiatowymi - zarówno pilskim, jak i z sąsiednimi. Bierze czynny udział w obchodach patriotycznych i kościelnych, a także organizuje święta cechowe. Rzemieślnicy zrzeszeni w Cechu mogą liczyć na wszechstronną pomoc, a także na wsparcie w organizacji kursów i szkoleń.

Kategoria „Gospodarka i przedsiębiorczość” - Gospodarstwo Rybackie PSTRĄG TARNOWO Ziemowit Pirtań

Gospodarstwo powstało w 1992 roku i od początku zajmuje się hodowlą pstrągów, korzystając z czystych wód rzeki Dobrzycy. Z czasem udało się rozszerzyć działalność o gastronomię i przetwórstwo. Dzisiaj gospodarstwo oferuje oryginalne potrawy z pstrąga oraz całą gamę przetworów z ryb. Gospodarstwo rybackie z Tarnowa aktywnie działa w organizacjach społecznych. Dzięki inicjatywom współfinansowanym przez Unię Europejską, dysponuje obecnie nowoczesnym zakładem przetwórczym, wiatą biesiadno-konferencyjną i nowo uruchomioną restauracją. Jest to jedno z największych w Polsce łowisk pstrągowych. Gospodarstwo, współpracuje też ze znajdującymi się w Tarnowie gospodarstwami agroturystycznymi, co sprawia, że oferta wypoczynku w tym urokliwym zakątku gminy Szydłowo staje się jeszcze bardziej kompleksowa.

 Kategoria „Działalność społeczna i zawodowa” - Zarząd Osiedla Górne w Pile

Zarząd Osiedla Górne pracuje społecznie dla dobra mieszkańców już ponad dziesięć lat. Od początku istnienia, funkcję przewodniczącego Zarządu pełni Wiktor Kiprowski. Zarząd dużą wagę przywiązuje do działań mających na celu poprawę wizerunku Osiedla oraz do integracji tutejszej społeczności. Dużą popularnością cieszą się takie wydarzenia jak: Bieg pokoleń „Raz do roku wokół bloku”, czy Międzyosiedlowy Turniej Piłkarski. Uznanie budzi również mobilizacja mieszkańców w celu współtworzenia budżetu obywatelskiego. Osiedle Górne, w porównaniu z innymi częściami miasta, jest szczególnie aktywne na tym polu.

Kategoria „Rolnictwo i ochrona środowiska” - Park Drobiarski Spółka z o.o. w Śmiłowie

Dbałość o ekologię, produkcja zdrowej żywności i dobrostan hodowanych zwierząt są nadzorowane przez wyspecjalizowane komisje z Wielkiej Brytanii i Holandii. Firma posiada certyfikaty Zarządzania Infrastrukturą i Dobrych Praktyk Rolniczych w Produkcji Zwierzęcej. Przedsiębiorstwo inwestuje w innowacyjne energooszczędne i przyjazne dla środowiska technologie do produkcji. Obecnie Park Drobiarski w Śmiłowie zatrudnia około 200 osób, ale w ciągu czterech lat planuje się podwojenie produkcji, co stworzy wiele nowych miejsc pracy. Firma ściśle współpracuje z Zakładami Drobiarskimi Koziegłowy koło Poznania i między innymi za ich pośrednictwem nawiązuje kontakty handlowe z wieloma krajami europejskimi i azjatyckimi.

Adam Czyżykowski - ukończył Akademię Techniczno–Rolniczą w Bydgoszczy. Od 2000 roku we wsi Skrzatusz prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne o powierzchni 185 hektarów. Dzielnie wspiera go żona Katarzyna oraz troje dorastających dzieci. Dominującym kierunkiem produkcji roślinnej jest uprawa rzepaku ozimego, pszenicy oraz plantacje nasienne roślin motylkowych. W gospodarstwie prowadzi się również chów drobiu oraz hodowlę owiec. Adam Czyżykowski jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Rolnik – Farmer Roku”, odznaczony został też odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa”. W 2012 roku pełnił funkcję wicestarosty Dożynek Prezydenckich w Spale. Uznany działacz społeczny.

 Edward Gaczkowski - od ćwierćwiecza prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku nad Notecią, jest komendantem Miejsko-Gminnego OSP, a także, jeszcze do niedawna, był radnym rady gminy Wyrzysk. Zainicjował wiele działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa pożarowego w gminie. Wzorowy organizator wielu konkursów i prelekcji dotyczących właściwego postępowania w sytuacjach kryzysowych. Przyczynił się do powołania bądź rozszerzenia działalności młodzieżowych drużyn pożarniczych, których obecnie jest na ziemi wyrzyskiej aż siedem. Zainicjował budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Żelazno i Dąbki. Dzięki jego operatywności, w ostatnich latach rozbudowano remizę strażacką w Osieku.

 Wioletta Stalęga - pilanka, która od lat angażuje się w pracę na rzecz osób potrzebujących. Jako członkini Rady Rodziców przez lata współpracowała z Przedszkolem nr 18 i Zespołem Szkół nr 3 w Pile. Zorganizowała szereg akcji charytatywnych, których celem była zbiórka pieniędzy na rehabilitację Filipa Mejera, ucznia, który poważnie ucierpiał w wyniku zderzenia z ciężarówką. Akcja przyniosła zamierzony cel, ponieważ umożliwiła Filipowi dłuższy pobyt w warszawskiej klinice Budzik, co w rezultacie doprowadziło do szczęśliwego wybudzenia chłopca. Wioletta Stalęga jest też aktywnym członkiem Rady Osiedla Górne.

 Krzysztof Czyż - przedsiębiorca, który odrestaurował budynek po byłej Gazowni Miejskiej w Łobżenicy. Zabytkowy obiekt, który powstał w 1907 roku, służył mieszkańcom jeszcze do lat 80., jednak gdy przestał pełnić swoją funkcję, zaczął niszczeć. Po pewnym czasie przejął go Krzysztof Czyż, odrestaurował i przystosował do celów handlowych. Adaptacja obiektu to doskonały przykład na połączenie tradycji z potrzebami współczesnego biznesu.

 *

Kryształowy Lider Sukcesu

(osoba bądź instytucja, która w poprzednich latach została uhonorowana statuetką Lidera Sukcesu)

 Studio Architektury Kontur Światopełk – Mirscy Spółka jawna w Pile.

Kontur został uhonorowany statuetką Lider Sukcesu za rok 2009. Firma działa od 1990 roku, zajmuje się projektowaniem – w szczególności – obiektów użyteczności publicznej, ale również przygotowuje projekty renowacji obiektów zabytkowych. Zatrudnia dwudziestu doświadczonych architektów, konstruktorów i techników w biurach: pilskim i poznańskim. W ostatnich latach, w samej Pile, Kontur zrealizował między innymi obiekt Młodzieżowego Domu Kultury i Biura Wystaw Artystycznych, Galerię Kasztanową, halę widowiskowo-sportową MOSiR, zakłady przemysłowe Philips Lighting Poland i drukarnię Colours Factory. Kontur przyczynił się również do powstania pomnika Jana Pawła II w Pile. Firma jest laureatem wielu wyróżnień branżowych i gospodarczych.

 Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile

RDLP w Pile jest laureatem Lidera Sukcesu za 2005 rok. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile zarządza gruntami o powierzchni ponad 360 tysięcy hektarów na terenie czterech województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Dyrekcji podlega 20 nadleśnictw zatrudniających łącznie ponad tysiąc pracowników. Co roku na terenie Dyrekcji pozyskuje się 1 milion 800 tysięcy metrów sześciennych surowca drzewnego. Jednocześnie leśnicy sadzą co roku ponad 20 milionów drzew i krzewów. Laureat może się poszczycić posiadaniem dwóch najważniejszych certyfikatów przyznawanych gospodarce leśnej: PEFC oraz FSC, co oznacza, że zarządzanie pilskimi lasami jest prowadzone zgodnie z międzynarodowymi normami oraz kryteriami trwałego i zrównoważonego zagospodarowania lasów. Warto podkreślić, że Dyrekcja nieustannie zaprasza do korzystania z lasu w celach rekreacyjnych.

*

Ambasador Powiatu Pilskiego

(firma bądź osoba, która w sposób szczególny promuje powiat pilski w Polsce i na świecie)

 Plastwil Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka jawna w Ujściu

Laureat „Lidera Sukcesu” z 2008 roku. Plastwil z powodzeniem działa na rynku od ponad trzydziestu lat. Specjalizuje się w przetwórstwie tworzyw sztucznych metodą wtrysku, projektowaniu i budowie form wtryskowych oraz obróbce mechanicznej metali. Niedawno firma rozpoczęła produkcję komponentów na wyposażenie nowego modelu Audi A4 B9. Plastwil to nowoczesne przedsiębiorstwo, zatrudniające kilkuset pracowników i dostarczające swoje wyroby zarówno na rynki krajowe, jak i zagraniczne. Prezesem Zarządu jest pani Izabella Wałkowska, która została uhonorowana przez czytelników prestiżowego czasopisma „Puls Biznesu” tytułem „Kobiety Roku 2015”. Honorowym prezesem Plastwilu jest pani Izabela Wałkowska.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

 

Przeczytaj więcej o: 2 Liga,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group