Słaby występ pilskich judoków

30.03.2015   Autor: Redakcja
---

Niezbyt dobrze zaprezentowali się podczas mistrzostw w Suchym Lesie k/ Poznania podopieczni Józefa i Tomasz Jopków. Podczas dwudniowych zawodów zdobyli tylko jeden medal.

W sobotę judocy rywalizowali w Pucharze Polski Młodzików i Młodziczek w Judo. W zawodach pilscy judocy nie wypadli najlepiej. Piąte miejsce w wadze 70 kg zajęła Natalia Janocha, a 9. miejsce w wadze 66 kg – Maciej Tymiec. Wojciech Drygała i Jakub Serwatka odpadli w walkach eliminacyjnych.

W niedzielę w Suchym Lesie rozgrywany był Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych w Judo. Tu wyniki pilan były lepsze. Srebrny medal w wadze 50 kg zdobył Beniamin Podemski, IX miejsca zajęli: Oskar Pazdaj - waga 60 kg. i Szymon Jęśko-Białek - waga 46 kg.  W repasażach  odpadli Alan Małowicki i Jakub Szymanowski, natomiast w walkach eliminacyjnych odpadli Maciej Piszczek, Adam Stodolski i Magdalena Piotrowska.

- Wyniki należy ocenić na stopień dostateczny – mówi trener Józef Jopek. - Oczywiście jest pewien niedosyt, ale tak to w sporcie bywa... - dodaje.

W dwudniowych zawodach wystartowało 1058 zawodników z 145 klubów z kraju i zagranicy.

Przeczytaj więcej o: sport piła, judo piła, jopek piła,