Pilscy judocy z brązowym medalem mistrzostw Polski

20.10.2014   Autor: Redakcja
---

Trzecie miejsce zajęli judocy UKS „3” Piła podczas rozgrywanych w Poznaniu drużynowych mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Mistrzostwa odbyły się w niedzielę. Wzięły w nich udział zespoły judoków z całego kraju. Pilska drużyna wystąpiła w składzie:  Beniamin Podemski, Szymon Jęśko – Białek, Oskar Pazdaj, Jakub Szymanowski, Adam Stodolski, Gracjan Wyroślak, Maciej Piszczek, Jakub Fafiński, Tomasz Drzewiecki.

W eliminacjach pilanie wygrali starcia z Wisłą Kraków (4:3) oraz Akademią Judo Poznań (7:0). W meczu o wejście do finału jednak to rywale okazali się lepsi. Judocy z Piły musieli uznać wyższość Juvenii Wrocław (4:3). Niemniej to ogromny sukces zawodników UKS „3” Piła.

W finale najlepsza okazała się drużyna Czarnych Bytom, która pokonała Juvenię Wrocław 6:1.

Przeczytaj więcej o: jopek, judo piła, gender,