Porażka Basketu na otwarcie sezonu

19.10.2014   Autor: Redakcja
---

W 3. Kolejce II ligi koszykówki mężczyzn KS Basket Piła zmierzył się na własnym parkiecie z zespołem SMS PZKosz Władysławowo. Zespół prowadzony przez Grzegorza Chodkiewicza zainaugurował rozgrywki we własnej hali porażką 72:84.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili dwoma punktami 23:21. W drugiej odsłonie Basket, między innymi po skutecznych rzutach za trzy punkty Grzegorza Jankowskiego oraz Tomasza Pochylskiego, zwyciężył partię 24:21.

Po dłuższej przerwie oba zespoły wróciły na boisko jednak goście w zdecydowanie lepszej kondycji. „Krótka“ ławka rezerwowych i nieskuteczna gra pilan spowodowały porażkę gospodarzy w kolejnych dwóch kwartach. Trzecia to zwycięstwo SMS-u 19:14, czwarta natomiast 21:13. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych 84:72.

KS BASKET PIŁA – SMS WŁADYSŁAWOWO 72:84 (21:23, 24:21, 14:19, 13:21)