Porażka Polonii

21.08.2013   Autor: Magdalena Lach
---

W zaległym meczu 2. kolejki Pilskiej Klasy Okręgowej TP Polonia Piła podejmowała na własnym boisku zespół Włókniarz Okonek. Komplet punktów po tym meczu należy do przyjezdnych.

W pierwszej kolejce rundy jesiennej seniorzy prowadzeni przez Piotra Sochackiego zdołali zremisować na wyjeździe z zespołem Orzeł Pęckowo 1:1.  Dzisiaj na własnym terenie pilanie chcieli pokazać się z dobrej strony swoim kibicom. Wszystko wskazywało na to, że tak też będzie, bo goście w poprzednim meczu ulegli Wełnie Skoki aż 1:5.

Do 30. minuty pierwszej połowy gra toczyła się w środku pola. W tym momencie do głosu doszli przyjezdni, a konkretnie Tomasz Zabrocki, który wykorzystał dogodną sytuację w polu karnym i goście wyszli na prowadzenie. Do końca pierwszych 45. minut piłka nie wylądowała w siatce.

Druga połowa to dominacja piłkarzy z Okonka. W jednej z akcji szansę na wyrównanie stanu rywalizacji miał Mateusz Kostecki, który stanął sam na sam z bramkarzem przyjezdnych. Napastnikowi Polonii zabrakło jednak skuteczności. Nie można tego samego powiedzieć o Tomaszu Zabrockim, który w 82. minucie ponownie wpisał się na listę strzelców. Zawodnik z Okonka strzałem z dystansu pokonał bramkarza gospodarzy. Sędzia spotkania w 94. minucie zakończył pojedynek i pilanie doznali pierwszej porażki w rundzie jesiennej.

TP POLONIA PIŁA - WŁÓKNIARZ OKONEK 0:2

Kolejne ligowe spotkanie pilska Polonia rozegra na wyjeździe 24 sierpnia . Przeciwnikiem naszego zespołu będzie drużyna Iskra Krajenka.